شماري از مرغداران فارس خواستار افزايش قيمت گوشت مرغ شدند

شماري از مرغداران فارس خواستار افزايش قيمت گوشت مرغ شدند

شماري از مرغداران فارس خواستار افزايش قيمت گوشت مرغ شدند 800 533 ghmuser

شيراز-ايرنا- شماري از مرغداران استان فارس بيان كردند: با توجه به افزايش قيمت نهاده (خوراك) طيور ظرف يك سال اخير و به ويژه چند ماه گذشته، انتظار داريم مسئولان ذي ربط در تعيين قيمت گوشت مرغ بازنگري كنند و بهاي اين ماده پروتئيني را متناسب با بالارفتن قيمت نهاده ها افزايش دهند.

به گزارش خبرنگار ايرنا اين صاحبان مرغداري كه تعداد آنها حدود ۴۰ نفر بود عصر سه شنبه با حضور در آيين افتتاح پانزدهمين نمايشگاه بين المللي دام، طيور و صنايع وابسته كه در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي فارس در شهرك گلستان شيراز بر پا شده است، خواستار رسيدگي مسئولان ذي ربط به مطالبات صنفي خود شدند.

** حل مشكل مرغداري هاي فارس نيازمند گام هاي عملي است
يكي از صاحبان مرغداري هاي فارس كه در اين مكان حضور داشت در گفت و گو با ايرنا بيان داشت: صنعت مرغداري اين استان در شرايط مناسبي قرار ندارد و انتظار ما اين است كه مسئولان مربوطه براي حل اين مشكل با جديت عمل كنند.
وي كه نخواست نامش مطرح شود، افزود: قيمت نهاده (خوراك) طيور در يك سال اخير و به ويژه ماه هاي گذشته، افزايش زيادي داشته و با توجه به اين موضوع هم اينك قيمت تمام شده هر كيلو گوشت مرغ بيش از ۱۰۰هزار ريال است در حالي كه اكنون قيمت هر كيلو گوشت مرغ در بازار حدود ۷۵ هزار ريال معامله مي شود.
اين مرغدار ادامه داد: امسال از سوي رهبر معظم انقلاب سال رونق توليد نامگذاري شده و شايسته است كه مسئولان گام هاي عملي در اين زمينه بردارند و در عمل باعث رونق بخشي به توليد داخلي شوند.

**توليدكنندگان واقعيت موجود در بازار را بپذيرند
نماينده مردم شهرستان شيراز و عضو كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در اين مورد اظهار داشت: پاره اي از خواسته هاي مرغداران استان فارس منطقي و بخشي ديگر غير منطقي است.
علي اكبري، با بيان اينكه لازم است توليد كنندگان اين استان، واقعيت هاي موجود در بازار را بپذيرند، افزود: نوسان قيمت ها، افت و خيزي كه توليد كننده در كيفيت و يا قيمت محصولات خود بر اساس قيمت هاي مصوب دارد شايد در مقاطعي كوتاه موجب ضرر و زيان اين قشر هم باشد اما در مجموع اينگونه نيست.
وي بيان كرد: در يك سال گذشته، قيمت مرغ بسيار بالا بود و توليدكنندگان اين ماده پروتئيني هيچ شكواييه اي در اين مورد نداشتند ولي ظرف چند روز كه شايد سود آنها اندكي كاهش يافته اين موضوع موجب طرح برخي مسايل از سوي آنها شده است.
نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: شرايط يك ساله بازار بايد با هم ديده شود و توليدكنندگان هم بايد اين شرايط را بپذيرند كه شايد گاهي سود آنها بر اثر معامله كمي متغير باشد و اندكي كم و زياد شود، بايد اين شرايط در طول سال با هم و به صورت منصفانه مدنظر قرار گيرد و ارزيابي شود.
وي اضافه كرد: در هر حال رسيدگي به وضعيت مرغداران كشور در شرايط كنوني اقتصادي در دستور كار كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي قرار دارد و همچنين نحوه دسترسي آنها به خوراك مرغ نيز در حال پيگيري است.

**قيمت مرغ منطقي است
اين نماينده مجلس، در پاسخ به اين پرسش كه آيا اكنون بر اساس قيمت نهاده ها و نرخ تمام شده توليد، قيمت كنوني تعيين شده براي هر كيلوگرم مرغ منصفانه است؟ گفت: براساس آنچه كه تا ۲ هفته پيش از سوي متوليان امر در وزارت جهاد كشاورزي به كميسيون مربوطه در مجلس با توجه به قيمت نهاده ها و دوره جوجه ريزي ارايه شد، قيمت كنوني مرغ در بازار منطقي است.
وي افزود: اگر قيمت كنوني گوشت مرغ به صرفه توليدكننده ها نيست چرا فشار براي اخذ مجوز مرغداري در كشور و استان فارس زياد است؟ و اين موضوع بيانگر اين است كه گردش مالي اين صنعت اكنون خوب است كه انگيزه براي متقاضيان ورود به اين صنعت وجود دارد.
عضو كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: شايد در شرايط كنوني كمي حاشيه سود توليدكنندگان مرغ در كشور كاهش پيدا كرده اما همچنان اين صنعت رونق خود را دارد و متقاضيان بسياري در نوبت اخذ مجوز مرغداري قرار دارند.
پانزدهمين نمايشگاه بين المللي دام، طيور و صنايع وابسته و چهارمين نمايشگاه شهر زيبا، خدمات شهري، حمل و نقل شهري و ماشين آلات وابسته به همراه نخستين نمايشگاه شهر هوشمند و فرصت هاي سرمايه گذاري شهري عصر امروز (دهم ارديبهشت) در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي استان فارس در شهرك گلستان شيراز گشايش يافت.

گروه تجاری پرندگان بهشتی

  تلفن دفتر مدیریت :

0019029897070 (کانادا )

تلفن تماس بخش فروش :

0933-333-1030

 تلفن تماس پشتیبانی سایت :

0936-471-1622